„KARTU“ – 2014 m. sausis

2013 m. Pasaulinis vaikų fondas (World Childhood Foundation) rėmė projekto “Kartu” veiklas ne tik Romų visuomenės centre, bet ir Vilniaus Saulėtekio ir Naujininkų vidurinėse mokyklose. Pagrindinė remiama veikla – mokytojų papildoma parama romų vaikams. Saulėtekio vidurinėje mokykloje buvo papildomai dirbama su penkiomis penktokėmis, o Naujininkų vidurinėje mokykloje – su pradinių klasių mokiniais. Ši veikla yra tęsiama ir 2014 m. Saulėtekio vidurinėje mokykloje yra dirbama toliau su penkiomis šeštokėmis, o Naujininkų vidurinėje mokykloje – su 3 pirmokais, 4 antrokais, viena trečioke ir viena ketvirtoke. Papildomai romų vaikams Romų visuomenės centre padeda Daiva Drazdauskienė (lietuvių kalba) ir Liudmila Stepanova (matematika). 2013 m. papildomai RVC buvo suteiktos 19 vaikų – lietuvių kalbos konsultacijos ir 19 vaikų – matematikos konsultacijos. Tai papildoma parama vaikams, kurie sugrįžta į namus ir patys nesugeba atlikti namų užduočių.

 Ir toliau tęsiami vaikų socialinių įgūdžių (socialinė pedagogė Dileta Pečiulytė) ir vaiko teisių (lektorė Loreta Trakinskienė) mokymai. Atitinkamai užsiėmimuose dalyvavo 21 ir 25 vaikai. Pagal galimybes stengiamasi romams parodyti kitas vaikams draugiškas vietas: nuvežti juos į teatrą, aplankyti muziejus, susitikti su bendraamžiais kitose mokyklose, vaikų dienos centruose ar vasaros stovyklose. Tai ne tik praplečia jų akiratį, bet ir pagerina jų socialinius įgūdžius. Iš viso projekto „Kartu“ užsiėmimuose dalyvavo 36 vaikai: 14 berniukų ir 22 mergaitės.

Minėtos veiklos yra tęsiamos tose pačiose vietose: Romų visuomenės centre, Vilniaus Saulėtekio ir Naujininkų vidurinėse mokyklose.